2017. Október 20., Péntek

Frissitve:02:19:35

A Hyundai győzelemmel és két dobogós helyezéssel zárta a Korzika Ralit

Nyomtatás

A Hyundai első győzelmét aratta a 2017. évi FIA Rali-világbajnokságon (WRC), miután Thierry Neuville az 5-ös számú Hyundai i20 Coupe WRC kormányánál elsőként ért célba a korzikai futamon.

Dani Sordo tette még emlékezetesebbé a ralit a csapat számára idei első dobogós helyezésével, miután magabiztos vezetéssel a harmadik helyen végzett, mindössze 1,3 másodperccel lemaradva a dobogó második fokáról. Ez az eredmény összességében a negyedik WRC győzelmet jelenti a Hyundai történetében és az ötödik kettős dobogós helyezést a csapat számára. Hayden Paddon hatodikként fejezte be a versenyt, így mind a három Hyundai Shell Mobis World Rally Team legénysége célba ért a kimerítő korzikai versenyen.

Látszólag kényelmes 39 másodperces előnnyel indulva vasárnap reggel, Neuville és navigátora, Nicolas Gilsoul igyekezett bebiztosítani előnyét a második helyen álló Sébastien Ogier-vel szemben. A keskeny, kanyargós hegyi utakon vezető 53,78 kilométer hosszú Antisanti-Poggio di Nazza-n, a verseny leghosszabb szakaszán, a belgák a hétvégén immár negyedik szakaszgyőzelmüket gyűjtötték be.

Miután Ogier-nek gondja akadt a 9. speciális szakaszon, Sordo és navigátora, Marc Martí a második lett a nap végén, ezzel feljöttek csapattársaik mögé az összesített eredménytáblán. A spanyolokat csupán 2,5 másodperc választotta el a harmadikként szorosan mögöttük haladó M-Sport legénységétől a gyorsasági szakasz előtt. Az izgalmas végjátékban végül Ogier futott be másodikként, így a spanyoloknak meg kellett elégedniük a harmadik hellyel. Sordo a gyorsasági szakaszon elért negyedik helyezésével két extra pontot gyűjtött, míg az ötödik helyen végző Neuville megőrizte eddigi gyorsasági szakasz pontjait.

Miután az első négy futamon négy különböző győztes született a WRC 2017. évi futamain, a bajnokságban a küzdelem valóban teljesen nyitott. A Korzikán elért 1-3 helyezésekkel a Hyundai a második helyre jött fel a gyártók rangsorában, 24 pontra csökkentve az első helyezett előnyét. Neuville a mostani hétvégén begyűjtött 26 pontjával a versenyzők rangsorában a harmadik helyre lépett előre.

A hónap folyamán a 2017. évi FIA rali világbajnokság visszatér a tengerentúlra az 5. versenyre, az Argentin Ralira, ahol a Hyundai egy évvel ezelőtt győzni tudott. A 18 szakaszból álló murvás pályán a versenyt április 27-30 között rendezik.