
Az Infiniti már Genfre hangol. Persze jelen pillanatban még zajlik a Los Angelesi Autószalon, ráadásul még Tokió és Detroit is hátravan, azonban a japánok gondosan megtervezve kampányukat már most izgalomba hozzák a rajongókat az új elektromos sportautó koncepció ízelítő képeivel.
„Genfben jövőre megmutatjuk a világnak, hogyan képzeljük el a prémium teljesítményű autók új fajtáját. Az Infinitinek már vannak hibrid és alacsony károsanyag-kibocsátású dízel autói is a piacon. Egy teljesen elektromos hajtású szedán természetes lépésnek tűnt ahhoz, hogy kitoljuk a teljesítmény és a környezetvédelem találkozásának határait” – mondta Andy Palmer, a Nissan alelnöke.

Immáron ráadásul a hybrid technológia nem is idegen az Infiniti számára, hiszen az M35h személyében remek premium hibrid szedánt ismerhettünk meg (teszt hamarosan), azonban továbbra is a nagy teljesítmény talajából táplálkozva igyekszik megmutatni a márka, hogy a csúcstechnológia mivoltából a nagy teljesítmény és az alacsony kibocsátás igenis összeegyeztethető. A megvalósításról eddig csak nagy vonalakban kaptunk hírt, egyelőre annyi biztos, hogy egy teljesen elektromos szedán életre hívásáról van szó. A részletekről Genfből, a helyszínről jelentkezve számolunk be.
