Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Nemrég igaz, de már hazánkban is kapható a Chevrolet felélesztett izomautója, a Camaro, amely a Nordschleifén gyors kört futva bizonyította a vásárlóknak, hogy bizony komoly teljesítményre is képes – az 580 lóerős Camaro ZL1 7 perc 41,27 másodperces időt villantott a zöld pokolban.

Mivel a Nordschleife aszfaltcsíkjának mihamarabbi abszolválása manapság mérce a sportautók világában, a General Motors sem hagyhatta, hogy kedvelt izomautója időeredmény nélkül maradjon. A Camaro kihegyezettebbik változatát, az ZL1-et bízták meg az emberes feladattal, amit ő aztán becsülettel teljesített is.

Habár mindenképp korrekt köridőt produkált a GM újdonsága, ez voltaképp a mai technológiát tekintve viszonylag átlagos időeredménynek számít, hiszen hasonló képességekkel rendelkezik az Audi R8 5.2 FSI (7:44.00) és a Chevrolet Corvette Z06 is (7:42.90). Emellett az európai elit még mindig előtte jár, sőt, az új Porsche 911 az ígéretek szerint még gyorsabb lesz elődjénél (a 997-es Carrera S 7:40.0-et tud), így az bizton bőven lenyomja a Camaro eredményét, miközben 180 lóerővel kevesebb van a tarsolyában. Mindenesetre mostanság úgy tűnik, az amerikaiak is megkedvelték a pályát, hiszen a Dodge Viper SRT-10 ACR nemrég rekordot futott a szépséges erdőség közepén elterülő aszfaltcsíkon.