Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Az autóipar sok esetben szól egyedi fejlesztések sikerességéről, azonban a nagy kockázattal járó üzletek helyett a partneri viszonyban való fejlesztés, illetve a tudás megosztása is kifizetődő lehet a gyártók számára. A tervek szerint így tesz most a BMW és a Toyota, megosztva egymással bajor részről a dízeles, míg japán részről a hibridekkel kapcsolatos tapasztalatokat.

A Toyota egy ízben már bizonyította, hogy érdemes rizikózni, nagyot lehet húzni ugyanis egy olyan technológiával, amilyet senki nem hívott még életre. A Prius hibrid sikere számos követőt vonzott magával, hiszen manapság sokan gyártanak/fognak gyártani benzin-elektromos, illetve mostmár dízel elektromos hajtásláncokat is. Azonban ha a rizikófaktort elemezzük, a bukás nagy anyagi veszteséget is vonzott volna maga után. Épp ezért most biztonságosabb üzletet kötnek meg a japánok, nem kisebb partnerrel, mint a BMW-vel. Nem ez lesz az első hasonló üzletük, augusztusban ugyanis a Fordnak már adott el hibrid technológiát a legnagyobb japán gyártó.

Ezúttal a Toyota a dízel technikára éhezik, egészen pontosan a bajorokéra, ugyanis a BMW roppant nagy és komoly tapasztalattal rendelkezik az öngyulladós erőforrások terén, elég csak a remek, ám kissé nyers orgánúmú 20d motorra gondolni, ami egy méretes testben a 184 lóerő ellenére is képes beérni 5,1 liternyi abrakkal. Cserébe a japánok saját ütőkártyájukat, a hibrid területen szerzett tudásukat ajánlanák fel a BMW számára.

Ezzel telitalálatot is prognosztizálhatunk, hiszen a Toyota nyilván nagyobb részesedésre vágyik Európában, amit modern dízelekkel érhetne el, miközben a napjainkban legfontosabb szempontot jelentő takarékoskodás biztos receptjét osztja meg. Ez a BMW-nek is ínyére van, hiszen az elektromos és hibrid technológia honosításával még gazdaságosabb benzines modelleket fejleszthetnének, ami az ő malmukra is több vizet hajtana.