Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Bár a Mercedes-Benz inkább visszafogottságáról ismeretes, ezúttal mégis tovább mentek és nem elégedtek meg az SLS AMG nyújtotta képességekkel. Igazi fekete lovagot hívtak életre a Black Series személyében, amely immáron az egyik legerősebb gyári Benz lehet.

Akinek nem elég az 570 lóerős gyári SLS AMG és nem akarja semmiféle tuningcég által bemocskolni csillagos sportautóját, még várnia kell, de már nem sokat. A Black Series néven futó SLS AMG különkiadást ugyanis már – a képek tanúsága szerint – javában tesztelik a közúti forgalomban.

Az autó orrában természetesen marad a pompás muzsikát megszólaltató 6,3 literes szívó V8, azonban itt már 650 ördögi lóerőről beszélhetünk, ami még gyorsabbá varázsolja az egyébként is sebes sirályszárnyast. A százas sprint a megnövekedett teljesítménynek hála 3.8 másodpercnél hamarabb is meglehet, míg a csúcssebesség biztosan túllépi a 322 km/h-t. A különkiadás ráadásul árazásában is egy szinttel feljebb kerül; a legerősebb Benzért minimum 80 millió forintot kell majd letenni az asztalra.