Az alábbi cikkünk még egy korábbi holnapstruktúrából származik, így előfordulhatnak szerkesztési hiányosságok. Megértésüket köszönjük.

Takanobu Ito, a Honda vezére korábban sem tagadta az NSX feltámasztásának szándékát, viszont most már hivatalosan is megerősítette a valószínűleg hibrid hajtáslánccal érkező különlegesség érkezését, sőt, a márka eközben más sportos modellről sem feledkezik meg.

„A korai karrierem egy részét a Hondánál az NSX fejlesztésével töltöttem, különös tekintettel az alumínium testre”, mondta Ito az interjút végző brit Autocar http://www.autocar.co.uk/ magazinnak. „Igazán élvezetes tapasztalat volt és sokat tanultam, úgyhogy azt kívánom, hogy a Honda mérnökei az NSX-hez hasonló sportautót építhessenek a jövőben. És ők nagyon is várják ezt a megbízatást,” tette hozzá.

Emellett sok információt nem osztott meg Ito úr, csupán annyit volt hajlandó elárulni, hogy az új sportautó eltérő lesz az NSX-től. „Az eredeti NSX nem csak a nagy teljesítményről, hanem a remek vezetési élményről szólt. Mára az elsődleges fókuszpont a teljesítmény-tömeg arány. Az NSX az alumínium karosszériájáról vált ismertté, így az új sportautónk fejlesztésénél sem a Ferrarit akarjuk másolni az erő tekintetében, hanem a hatékonyságnak is figyelmet szentelünk.”

Ez már az NSX második reinkarnációja lenne: még 2003-ban állította ki a Honda a Tokiói Autószalonon a HSC tanulmányt, amely a 2010-ben tervezett bevezetést vetítette előre – ám ez a gazdasági válság miatt elmaradt.

A csúcstechnikás sportoló mellett az új Civic paprikás verziója is készül, amely nagy megkönnyebbülés lehet a rajongóknak, ugyanis a márka új, zöld összképéből majdnem kimaradt a legendás CTR sorozat folytatása. Egyelőre más információt nem árult el a gyártó ezzel kapcsolatban, de a fejlesztés előrehaladtával mindenről értesülni fogunk.