Frankfurtra több gyártó is egy-kétüléses elektromos városi autóval készül. Az Opel is úgy érezte, nem érdemes kimaradni a sorból, így négykerekű, kétszemélyes elektromos apróságot ötöltek ki, amely a jövő metropoliszaihoz ugyanúgy passzol, mint a többiek koncepciói.
A rüsselsheimiek kisautójában a két ülés egymás mögött, amolyan tandemszerűen helyezkedik el, épp ezért összességében a végeredmény egy keskeny, jól manőverezhető városjáró lett. A gyártó nem ígér túl nagy hatótávot: mindösszesen 95 km tehető meg az autóval egy feltöltéssel, azonban a városi ingázók számára ez akár 2-3 napra is elegendő adag lehet.
Bár a végsebességet 120 km/h-ban maximalizálták, az Opel illetékesei szerint a kétüléses elektromos csöppség mégis nyújt vezetési élményt, nem utolsó sorban nyomatékos elektromotorja, jó gázreakciója és agilis viselkedése révén. Az elektromos hajtás mellett a mérnökök az áramvonalasságra is figyeltek; többek között ennek eredménye a hatalmas üvegkupola és a látványos ívek is. A technológia és az aerodinamika áldozatául estek a tükrök és a kilincsek is, előbbieket például az első légterelő elembe rejtették a szakemberek.
Igaz ez a koncepció még meglehetősen kezdetleges, a kellemes emlékeket ébresztő Ampera már mint hamarosan itthon is kapható autó fog szerepelni a Frankfurti Autószalonon.



